

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1.75 mm |
| Radiation Hardening | No |
| Interface | LIN |
| Operating Supply Voltage | 27 V |
| Max Supply Voltage | 27 V |
| Min Supply Voltage | -300 mV |
| Max Supply Current | 4 mA |
| Data Rate | 20 kbps |
| Nominal Supply Current | 4 mA |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
| Number of Receivers | 1 |
| Number of Transmitters | 1 |
| Schedule B | 8542390000 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Number of Drivers | 1 |
Stock: 726
Distributors
pcbx
Unit Price$0.65366
Ext.Price$0.65366
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.65366 | $0.65366 |
| 10 | $0.52474 | $5.24740 |
| 25 | $0.47932 | $11.98300 |
| 50 | $0.43783 | $21.89150 |
| 100 | $0.39993 | $39.99300 |
| 300 | $0.37814 | $113.44200 |
| 500 | $0.35754 | $178.77000 |
| 1000 | $0.33630 | $336.30000 |
